Яке масло обрати: Motul чи DynaPower?

увімкнено
Категорії: Блог

У цій статті ми роглянемо моторне масло від DynaPower та від Motul, порівняємо їх, та спробуємо дати чесну відповідь – яке ж масло краще?

Виробник масел та мастильних матеріалів Motul оточений якоюсь особливю аурою преміальності та елітності на ринку України. Цей бренд має стійку армію прихильників, які не приймають масла будь-якого іншого виробника та систематично схиляють своїх знайомих та колег до свого ж вибору. Але як діяти новачку, що хоче обрати просто якісний продукт для свого автомобіля? 

Доцільніше буде хоч трохи вивчити «матчасть», а не вірити знайомим на слово і, нерідко, переплачуючи при цьому просто за ім’я чи його статус в очах споживача.

Безперечно, це якісний продукт, який забезпечить надійну роботу двигуна вашого автомобіля, але чи є сенс:

1) Переплачувати за добре відоме ім’я?
2) Наражатися на збільшену вірогідність придбати підробку чи фальсифікат (на жаль, на українському ринку масел, чим відомішим є бренд, тим вища небезпека придбати неякісний товар)?

Навіщо ризикувати, якщо є не гірша, але менш відома альтернатива, що так саме забезпечить вашому двигуну довгу і безпроблемну роботу?

Давайте ж порівняємо продукти двох виробників: Motul Specific 504 00 507 00 5w-30 та DynaPower Synth 5w-30 та допусками VW 504.00/507.00.

Motul Specific

Motul – це заснований в США у 1853 році бренд виробника масел та олив для автомобільної та мотоциклетної техніки, а також промисловості. З 1957 року все виробництво (а точніше – блендингові потужності, що змішують придбані у інших виробників компоненти) компанії розташоване у Франції за адресою Chemin du Corps de Garde, 77360 Vaires-sur-Marne.

На сьогоднішній день продуктова лінійка Motul налічує десятки позицій мастильних матеріалів для усіх видів техніки, покриваючи, таким чином, потребу чи не всього автомобільного парку Європи.

DynaPower Synth

Це власний бренд (private label) моторних та промислових масел української компанії «Динаміка ДП», що працює на українському ринку автомобільних, мотоциклетних та промислових мастильних матеріалів з 1999 року, є офіційним імпортером та дистриб’ютором низки світових брендів масел. У 2014 році компанія зареєструвала власний бренд і почала імпорт продукції під цією торговою маркою.

Усі масла DynaPower виробляються та розливаються виключно в Німеччині на потужностях корпорації Hoyer за адресою Rudolf-Diesel-Straße 1, 27374 Visselhövede, що має досвід у виробництві мастильних матеріалів з 1884 року. Продукція є суто-німецьким продуктом, виготовленим з притаманною якістю та контролем виробництва.

Ціна

Що ж дозволяє DynaPower знизити ціну, не ідучи на компроміси з якістю? 

Це – відсутня «переплата за розкручений бренд» та те, що масла DynaPower не мають офіційних допусків автовиробників (отримання офіційного допуску або схвалення – досить складна та дорога для виробника масел процедура), хоча й являють собою німецькі масла, що такі допуски мають, лише розлиті в каністри з іншими етикетками.

То що ж з порівнянням Motul та DynaPower?


Motul Specific 504 00 507 00

 
Motul Specific має офіційний допуск VW 504.00/507.00 та присутній в аркуші erWin (офіційний список масел, що мають підтверджені допуски), однак не зважаючи на це, він не представлений в асортименті виробника на німецькому ринку. Як і ряд інших продуктів, взагалі відсутній на офіційному сайті компанії

Крім того, виробник чомусь вводить покупця в оману написом «100% Synthetic» на етикетці каністри. Справа в тому, що рецептура масел для отримання допуску VW 504.00/ 507.00 прописана дуже чітко. Основою готового продукту є гідрокрекінгове базове масло ІІІ групи з додаванням масел IV групи. Однак, їх кількості недостатня для того, аби готовий продукт міг називатися «повністю синтетичним». Підтвердженням цього є і той факт, що ті самі продукти на німецькому ринку не мають жодних згадок щодо «повної синтетичності».

Якщо ж не брати ці фактори до уваги, то Motul Specific 504 00 507 00 є добрим маслом для сучасних європейських автомобілів з офіційним допуском VW.

А DynaPower Synth?

Цей продукт, на жаль, не може похвалитися наявністю офіційного допуску VW (саме він є ключовим для обох масел оскільки він автоматично перекриває MB 229.51 та BMW Longlife-04). Однак, треба зауважити, що отримання офіційного допуску – процес досить довгий та дуже коштовний для власника бренду, а отже, впливає на фінальну ціну продукту для споживача. Крім того, те саме масло, але яке представлене на ринку Німеччини під брендом фактичного виробника, пройшло всі етапи тестувань, має офіційне схвалення VW і присутнє в аркушах erWin.

Тож, можна бути впевненим, що і DynaPower Synth 5W-30 відповідає усім вимогам, які висувають до мастильних матеріалів автовиробники.Окремо варто наголосити на майже стовідсотковій гарантії того, що ви не придбаєте підробку.

Технічний бік питання

ПараметрЗначенняСтандарт
 Motul Specific 504DynaPower Synth 
Густина при 15°С 0,849 г/млDIN 51757
Густина при 20°С0,848 г/мл  
В’язкість при 40°С72,3 мм²/с71,0 мм²/сDIN 51562
В’язкість при 100°С11,7 мм²/с11,6 мм²/сDIN 51562
Індекс в’язкості157155DIN ISO 2909
Температура застигання– 39 °C– 42 °CDIN ISO 3016
Температура спалаху242 °C210 °CDIN ISO 2592
Лужне число7,2 мгKOH/г5,8 мгKOH/гDIN ISO 3771

Як видно з офіційних даних, представлених в технічних аркушах обох виробників, DynaPower Synth має кращу плинність у всіх діапазонах температур та відчутно кращі низькотемпературні властивості.
MotulSpecificпри цьому виділяється трохи вищим індексом в’язкості та відчутно вищою температурою спалаху.
Також помітною є різниця лужного числа обох продуктів, що мало б свідчити про кращі миючі властивості французького продукту, однак, на практиці, різниця у властивостей продуктів з на стільки низькими лужними числами, є мізерною.

Вартість

Для порівняння роздрібних цін звернемось до офіційних інтернет-магазинів мастильних матеріалів.
5л каністра моторного масла MotulSpecific504 00 507 00 5W-30 коштує 1818 грн. В той же час 5 літрів DynaPower Synth 5W-30 коштує вдвічі дешевше – лише 907 грн. (станом на вересень 2019 року).
Чи варте розкручене ім’я та наявність офіційно-підтвердженого допуску двократної переплати в порівнянні з чисто-німецьким продуктом з гарантією якості вирішувати, звісно, споживачу.