Нещодавно додані товари ×

Ваш кошик порожній

+38 044 501-19-52 Пн-Чт : 900–1800   Пт: 900–1700

Передзвоніть мені

Антифризи та гальмівні рідини

Фільтрувати


Антифризи

Відомо, що основні деталі сучасного двигуна, такі як кривошипно-шатунний механізм, поршні, циліндри та інші, виготовлені із різнорідних матеріалів і нагріваючись, вони розширюються по-різному. Тому вони розраховані на роботу у вузькому температурному інтервалі, та лише система охолодження підтримує робочу температуру, враховуючи різноманітні режими роботи двигуна та навантаження. Саме тому потрібно використовувати антифриз, який потрібний для відведення зайвого тепла від деталей двигуна. Крім того, антифриз виконує функцію захисту системи охолодження від корозії та недопущення кавітації. Якщо використовувати антифриз, то системи автомобіля не будуть замерзати при низьких температурах та кипіти при високих.

На сьогодні існує безліч комбінацій і кольорів антифризу, тому їх можна систематизувати. Розрізняються антифризи в залежності від пакета присадок.

  • Неорганічні антифризи, які містять силікати, ще називають силікатними. В основному ці антифризи зеленого, синьо-зеленого або жовтого кольору. Силікатні антифризи можна об’єднати у дві групи: північно-американський тип та європейський. Європейські антифризи не містять фосфатів, амінів, а деякі ще й нітритів. Важливо також зауважити, що у сучасних європейських антифризах знижений вміст силікатів.
  • В органічних антифризах використовують карбоксилікатні кислоти в якості основного інгібітора корозії. Органічні антифризи мають помаранчевий, червоний або рожевий кольори. До їх складу не входять силікати, фосфати, борати, нітрати, аміни та нітрити, тому що ці речовини негативно впливають на деякі прокладки двигуна.
  • У гібридних антифризах використовують лише один тип карбоксилатних кислот та невелику кількість силікатів. Оригінальний колір гібридного антифризу – жовтий, бувають зелені й помаранчеві.

Усі три групи антифризів містять також інші інгібітори корозії та присадки. Антифриз від бренду DynaPower потрібно розбавляти у відповідності з даними таблиці, яка знаходиться на етикетці. Вода для цієї цілі повинна бути чистою та м’якою, краще дистильованою. Якщо використовувати воду з крана, то потрібно її хоча б відфільтрувати. В залежності від співвідношення антифриз/вода можливо отримати різні температури замерзання охолоджувальної рідини. Оптимальне співвідношення антифриз/вода – це 1:1. Температура замерзання такої суміші -40°С. При зміні співвідношення за рахунок збільшення у суміші частки води відбувається кристалізація антифризу і це трохи прискорює процес корозії деталей. Антифриз, крім більш високої температури кипіння, має ще й змащувальні властивості, які необхідні для роботи насосу та системи охолодження.

Гальмівні рідини

Від стану та працездатності гальмівної системи залежить життя водія й пасажирів, саме тому якість гальмівної рідини має першочергове значення. Сучасні гальмівні рідини від бренду DynaPower відрізняються між собою такими ключовими характеристиками, як в’язкість та температура кипіння. В’язкість не повинна бути надмірною, тому що від неї залежить швидкість реакції гальмівної системи та точність дозування гальмівного зусилля. Гальмівні рідини виготовляють на основі синтетичних компонентів. Синтетичні основи є гігроскопічними, тобто такими, які активно вбираються вологість з повітря, завдяки чому знижується температура кипіння. Гальмівні рідини мають більшу корозійну стійкість. Щоб оцінити якість гальмівної рідини, необхідно знати фактичну температуру кипіння в зволоженому та чистому вигляді. Такі характеристики як правило вказують виробники на етикетці. Особливе місце займає активність гальмівної рідини стосовно до гумових та інших синтетичних матеріалів з яких виготовляють компоненти гальмівних систем.

Отож, гальмівна рідина повинна мати достатній ступінь в’язкості, температури кипіння, хімічну інертність до матеріалів, корозійну стійкість. Вона також має мати сталі властивості в межах різних температурних режимів. Гальмівна рідина повинна змащувати елементи, які контактують у гальмівній системі, а також має мати певний рівень поглинання вологи з навколишнього середовища.

Антифризи та гальмівні рідини компанії DynaPower - це 100% німецьку якість, яка дозволяє використовувати ці технічні рідини в автомобілях усіх світових брендів. DynaPower – професіонал догляду за автомобілями.