Як відрізнити підробку моторного масла Aral від оригіналу

увімкнено
Категорії: Блог

Детальний огляд підробленої каністри Aral та оригінальної

 

Почнемо огляд різниці між підробкою та оригінальною каністрою Aral з короткої екскурсії в історію.

Основи основ

З моменту зародження, ринок мастильних матеріалів в Україні не вирізнявся культурою та цивілізованістю. Охочі до легкого заробітку недобросовісні продавці радо задовольняли бажання покупців придбати необхідний їм товар за найнижчою ціною, пропонуючи красиву упаковку відомих брендів з невідомим вмістом. Проте, дешевше.

Сьогодні ринок масел несильно відрізняється: кількість контрабандного та відверто підробного товару дуже велика. Підробляють будь-який відомий та розкручений бренд, на який є попит. Але лідерами за кількістю контрафактних пропозицій, звісно ж, є масла брендів з найдорожчої категорії: Aral, Castrol Edge, Mobil 1, оригінальні оливи автовиробників.

Захист від підробок

Німецький виробник масел Aral ніколи особливо не переймався захистом каністр своєї продукції від підробок. Викликано це в першу чергу тим, що основним ринком збуту для Aral є значно цивілізованіші ринки Німеччини та Західної Європи, на яких питання підробних мастильних матеріалів не стоїть так гостро.

Як відрізнити підробку Aral від справжнього масла? Як бути впевненим в тому, що вміст каністри відповідає назві на ній?

Звісно ж, ми стикались з підробними каністрами Aral, тримали їх в руках та одразу добре бачили відмінності від оригіналу. Однак, треба зазначити, що ці відмінності можуть бути не очевидними звичайному автолюбителю, що просто хоче придбати для свого автомобіля якісне масло.

Все ж таки, пройдемося основними відмінностями підробних каністр Aral, які можна зустріти в неавторизованих точках продажу, від оригінальних:

  1. Текстура пластику. Підробні каністри, що нам траплялися, були виготовлені з пластику значно гіршої якості з дуже помітною текстурністю.
  2.  Мірна лінійка. В оригінальній каністрі мірна лінійка не є еталоном акуратності форми та симетричності розміщення по відношенню до шва каністри. Однак, зверху вона має закінчуватись там, де починається видимий шов каністри, а знизу заходити на її дно.
  3. Шрифти, якими позначено літраж на лицевій частині каністри та на мірній лінійці. Вони дуже схожі на оригінальні, але, все ж, відрізняються. Особливо це помітно, якщо тримати справжню та підробну каністру поруч.
  4. Фізичні розміри каністр. Нам в руки потрапляли підробні каністри, що відрізнялись від оригіналу за розмірами: були буквально на 3-5 мм вищими. За відсутності еталонного зразка це помітити, звісно, неможливо. Але варто мати на увазі.
  5. Шви спайки двох половинок каністри на оригінальній відчуваються пальцями, вони є «гостренькими» та відчутними. Якщо тримати каністру за ручку, тоді на дотик шви помітити важко, тому варто загострити на цьому увагу.
  6. Код партії та дата розливу. Aral використовує два різних типи нанесення кодів партії й дати розливу на каністри. Це може бути лазерне гравіювання, що відчувається пальцем як випалений в пластику текст, та друк кодів фарбою. Більшість продуктів Aral мають лазерне гравіювання, однак трапляються і продукти (зокрема, HighTronic F), на яких ці коди надруковані – вони можуть стиратися.
  7. Дата виготовлення каністри та дата розливу. Дата виготовлення каністри позначена на її дні типовим для автомобільної промисловості способом: кружечком, в центрі якого цифрами вказано рік виробництва, а стрілочкою місяць. Дата розливу масла гравійована чи надрукована на самій каністрі. Типовою розбіжністю дат для Aral є 1-3 місяці. Каністра, звісно ж, має бути виготовлена раніше, ніж розлите масло.
  8. Кришка каністри. На кришку каністри варто звертати особливу увагу, оскільки нерідко трапляються випадки використання оригінальних каністр, які шахраї скуповують на СТО, для розливу низькоякісної продукції. В цих випадках каністри виявляються оригінальними, але кришки зазвичай відрізняються. Перше, що кидається в очі – це гострий слід вид лиття зверху кришки. На оригінальній кришці від помітний, але не гострий. На підробних кришках цей слід дуже добре відчувається при проведенні по ньому пальцем – він гострий та неприємний на дотик. Окрім того, відрізнятися може і форма кришки. Оригінальна має явний та помітний зкос над ребрами для відкручування. Підробні ж кришки нерідко мають гладку «зализану» форму.

Висновок

Усі перелічені ознаки підробних каністр та кришок до них не є вичерпними, адже сьогодні нерідко підробні каністри та їх поліграфія виглядають та «відчуваються» на дотик навіть якіснішими за оригінальні.

Також варто зазначити, що з сучасним рівнем розвитку технологій будь-які хитрощі виробників мастильних матеріалів не є стовідсотковою гарантією від підробок. Шахраї давно навчились підробляти голограми, лазерне гравірування та навіть індивідуальні перевірочні коди (що застосовуються на деяких каністрах Shell).

Є лише два стовідсоткових способи бути впевненим у придбаному товарі:
1. Здавати кожне придбане масло на аналіз до хімічних лабораторій. Цей спосіб хоч і ефективний для визначення вмісту каністри пост-фактум, але навряд його можна назвати простим та доступним на момент покупки.
2. купувати мастильні матеріали для свого залізного улюбленця виключно у офіційних імпортерів чи дистриб’юторів. Наприклад, на нашому сайті, адже ми є офіційним дистриб’ютором мастильних матеріалів Aral з 1998 року.